I tym razem nie zawiodło Pogotowie Ratunkowe w Legnicy. Oprócz poznania ambulansu, specyfiki pracy ratowników medycznych, dzieci miały okazję nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym bardziej cieszymy się z tej okazji, że z przypomnienia zasad pierwszej pomocy skorzystali też skwapliwie dorośli, którzy towarzyszyli dzieciom w zabawie.
Jeszcze raz hasło: „Pogotowie ucząc bawi, bawi ucząc” oznacza akcję zakończoną pełnym sukcesem i zadowoleniem uczestników.

Tysiące dzieci z Legnicy i powiatu legnickiego będzie bawiło się na wielkim festynie z okazji Dnia Dziecka w legnickim parku.
Imprezę pod hasłem: „Bądźmy razem” już po raz 8 zorganizowała legnicka Caritas. Wspólne świętowanie rozpoczęła 31 maja o godz. 10.00 Msza święta w legnickiej Katedrze. Eucharystii w intencji wszystkich dzieci przewodniczył Biskup Zbigniew Kiernikowski.
Potem barwny korowód przeszedł ulicami miasta do parku gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. 

 

[wpdevart_like_box profile_id=”https://www.facebook.com/pogotowie.ratunkowe.w.legnicy/” animation_efect=”none” show_border=”show” border_color=”#fff” stream=”show” connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Skip to content