Szanowni Państwo,

W środę, 30 sierpnia, znowu będziemy mogli pomóc osobom potrzebującym krwi. W tym dniu organizowana jest bowiem 40. akcję krwiodawczą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego!

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już po raz 40. organizuje akcję oddawania krwi. Zostanie ona przeprowadzona w środę, 30 sierpnia br. we Wrocławiu, na parkingu przed siedzibą Urzędu przy Wybrzeżu J. Słowackiego 12-14, w godzinach 9:00-13:00.

Krew będzie można oddać w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zapotrzebowanie na krew, szczególnie w okresie wakacyjnym jest ogromne, potrzebni są dawcy szczególnie grupy krwi: O-, A-, B-, A+.

Dzięki akcji zapasy krwi w dolnośląskich szpitalach powiększą się!

 

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, po lekkostrawnym posiłku. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu informuje równocześnie, że krew można oddawać nie tylko podczas takich akcji wyjazdowych jak ta planowana przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, ale także stacjonarnie w siedzibie i oddziałach RCKiK we Wrocławiu, Głogowie, Legnicy i Lubinie.

Skip to content