Doskonale wiadomo, że w związku ze wzrastającą na szeroką skalę ilością kolejnych zdiagnozowanych przypadków zarażenia SARS – CoV2  w Polsce, medycy i pracownicy pogotowia ratunkowego ponownie są narażeni na niedostateczne informacje ze strony pacjentów i ich rodzin, dotyczących określonych objawów chorobowych.

Ukrywanie istotnych informacji dotyczących objawów i ich trwania, pobytu w określonych obszarach pandemicznych świata, wpływa na bezpośrednie narażenie służb medycznych na zarażenie wirusem SARS – CoV2.  Ubieranie kombinezonów, masek i wszystkich innych środków ochrony osobistej, nie należy do naszego hobby. Praca w nich jest ciężka i męcząca, a późniejszy proces dekontaminacji jest czasochłonny. Późniejszy okres tez nie należy do najłatwiejszych – najgorszym z możliwych scenariuszy jest oczekiwanie na wynik badania w kierunku SARS-CoV-2 i poznanie werdyktu – kwarantanna czy powrót do pracy. Jeśli kwarantanna – to całej naszej rodziny, współpracowników, przecież mieliśmy z nimi kontakt lub mieszkamy ze sobą.

Liczne apele ze strony medyków kierowane do potencjalnych pacjentów o zachowanie określonej świadomości i odpowiedzialności społecznej nie zawsze osiągają swój zamierzony cel. Spora grupa pacjentów, niestety w celu uniknięcia swego rodzaju odpowiedzialności nie poczuwa się do obowiązku informowania  o swoim stanie zdrowia, przebytych podróżach, zmianach miejsca pobytu, towarzyszących objawach chorobowych

Zapamiętajmy zasadę nie okłamywania pracowników medycznych także na przyszłość, bo w wielu przypadkach może uratować życie, nie tylko nam. Możemy zdobyć się na absolutną szczerość, bo informacje, które przekazujemy ratownikom i lekarzom są objęte tajemnicą.

 

Pamiętaj, nigdy nie okłamuj medyka.

#nieklammedyka #zdrowie #PogotowieLegnica #ratownictwo #legnica #PogotowieRatunkoweLegnica #wakacje #bezpieczenstwo

nie okłamuj
Mapka COV19
Wykres COV19
Skip to content