Szanowni Państwo,
w trosce o stan psychiczny dzieci i młodzieży spowodowany epidemią, która to w znaczny sposób zaburzyła relacje międzyludzkie, osłabiła odporność psychiczną i społeczną dzieci oraz młodzieży, prowadzone są działania na rzecz upowszechniania wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz miejscach, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc.
W przesłanym do Państwa piśmie znajduje się lista Ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego, które udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.
Dzieci i młodzież mogą skorzystać ze świadczeń oferowanych przez wskazane podmioty nieodpłatnie i bez skierowania lekarskiego. Dzięki uzyskaniu szybkiej pomocy można zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia psychicznego pacjenta i uniknąć hospitalizacji, która jest trudnym doświadczeniem dla młodej osoby.
Współpraca jest bardzo istotna dla zapewnienia skutecznej i kompleksowej opieki, dlatego prosimy o umieszczenie na stronie internetowej szpitala oraz na terenie szpitala, w widocznym miejscu, informacji o Ośrodkach wsparcia psychologicznego dla dzieci.
 
Z wyrazami szacunku
Dominik Krzyżanowski
Dyrektor Departamentu Zdrowia
Skip to content