Tablet do łączności z dyspozytornią medyczną oraz krzesło transportowe dla pacjentów przekazała Gmina Rudna Pogotowiu Ratunkowemu w Legnicy. Nowy sprzęt trafi do karetki obsługującej Gminę Rudna.

Tablet, który otrzymało pogotowie, jest niezbędnym elementem wyposażenia zespołu ratownictwa medycznego. Jest on podstawowym urządzeniem do szybkiej łączności i przekazywania zleceń wyjazdów droga elektroniczną. Korzystanie z tabletu powoduje, że przyjęcie zlecenia i wyjazd do zachorowania czy wypadku skrócone są do minimum. Z kolei specjalistyczne krzesło służy do bezpiecznego transportu pacjenta.

– To jest wyposażenie, które musi być w każdej karetce. Otrzymaliśmy m.in. specjalistyczne krzesło wyposażone w tzw. schodołazy, które bardzo ułatwia znoszenie pacjenta po schodach. Sprzęt zakupiony przez samorząd Rudnej będzie służyć w karetce, która obsługuje gminę Rudna. Ta karetka stacjonuje w lubińskiej stacji ratownictwa medycznego – mówi Joanna Bronowicka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

W ostatnim czasie pandemia koronawirusa spowodowała większą liczbę wyjazdów do pacjentów, zarówno z Covid, jak i innymi schorzeniami. Jeszcze 2 lata temu pogotowie wyjeżdżało około 200 razy na dobę w regionie legnicko-lubińskim. Teraz jest to nawet ponad 350 wyjazdów.

– Zdrowie mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu pogotowia w niezbędny sprzęt medyczny. Ten sprzęt to lepsza opieka dla pacjentów, w tym naszych mieszkańców – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Gmina Rudna przekazała legnickiemu pogotowiu sprzęt na łączną kwotę 27 474 złotych.

Źródło: Gmina Rudna

 

 

Skip to content