Żniwa

Bezpieczeństwo dzieci w trakcie żniw

Wakacje na wsi – uważajmy na dzieci! Lato jest nie tylko czasem wakacji, na wsi to przede wszystkim żniwa. To okres bardzo wytężonej pracy rolników i łatwo jest stracić z oczu  milusińskich, tych na co dzień mieszkających na wsi lub przyjeżdżających tam na wypoczynek.


Statystyki pokazują, że od kilku lat liczba wypadków maleje, ale wśród nich wzrasta liczba tych poważniejszych.


Dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci, które lubią z bliska przyglądać się maszynom rolniczym, starają się pomagać dorosłym, albo są po prostu narażone na wypadki drogowe przez jeżdżący po drogach ciężki sprzęt przeznaczony do pracy w polu.

Pamiętajmy także o studniach i wszelkiego rodzaju zbiornikach, które często pozostają niezabezpieczone, o zwierzętach domowych, które czasem mogą stać się zupełnie nieprzewidywalne, a także o mniejszych sprzętach używanych w gospodarstwie, które, tak jak widły czy piła, mogą być dla dzieci bardzo niebezpieczne.


Choć może się wydawać, że wakacje na wsi przypominają pole minowe dla najmłodszych, to zapewniając bezpieczeństwo dzieciakom możemy sprawić, że będzie to dla nich miły i niezapomniany czas pełen pozytywnych wrażeń.

 

#zdrowie #PogotowieLegnica #ratownictwo #legnica #PogotowieRatunkoweLegnica #wakacje #bezpieczenstwo #dzieci #żniwa

Skip to content