Mamy MISTRZÓW !

Zespół ratownictwa medycznego z Legnicy w składzie : Szymon Dorowski, Krzysztof Krysa oraz Kamil Nowak, zwyciężył w zakończonych dziś,tj.10.04.2019 Regionalnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Ratownictwie Medycznym rozgrywanych w Świdnicy, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.

W zawodach rywalizowało 19 zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju. Zawodnicy musieli zmierzyć się z przypadkami jakie wystąpiły w rzeczywistości lub które mogą zdarzyć się w codziennej pracy ratowników. Konkurencje rozgrywane były w bardzo ciekawych miejscach jak na przykład Sztolnie Walimskie gdzie odbyła się konkurencja nocna  w której należało udzielić pomocy poszkodowanym w  hipotermii czyli wychłodzeniu organizmu. W muzeum broni i militariów w Witoszowie na uczestników czekało zadanie w którym ratownicy musieli wykonać medyczne czynności ratunkowej u osoby uczulonej na leki – chorej na astmę oskrzelową, nad zalewem Witoszówka poszkodowanej ze strzałą wbitą w serce. Osoba chora psychicznie, agresywna czekała na zespoły na zamku Grodno natomiast w wieży ratuszowej w Świdnicy uczestnicy musieli uratować człowieka z amputowanymi przez windę kończynami dolnymi. Z zadaniem tym najlepiej poradziła sobie nasza drużyna wygrywając to zadanie.

Drugie miejsce w tegorocznych mistrzostwach zajęła załoga Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego natomiast najniższy stopień podium przypadł w udziale ratownikom z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Najlepsze załogi otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy również zespołowi  ratownictwa medycznego z Polkowic, który godnie reprezentował naszą jednostkę.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich na XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie medycznym, które odbędą się w dniach 11-13.09.2019r. w Legnicy.

 

T.W

 

Facebook